امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

انتخاب دامنه

انتخاب دامنه اولین قدم برای داشتن وب سایت است. وقتی میخواهید دامنه سایت (همان مثلا www.kiaweb.com) را انتخاب کنید چند حالت برای شما مطرح میشود 

 

انتخاب دامنه

انتخاب پسوند دامنه

1-پسوند دامنه چه باشد ؟ پسوند دامنه (com - net - org - ir و ...) دارای مفهوم خاصی می باشد مثلا com برای سایت (شرکت) های تجاری است یا org برای سازمانها می باشد اما ممکن است شما بخواهید بر اساس شناخت بیشتر مردم پسوند را انتخاب کنید بر این اساس com شناخته شده ترین پسوند می باشد بطوری که بعضی از مردم فکر میکنند حتما در انتهای نام دامنه دات کام باید حاضرباشد! البته در کشور ماپسوند IR هم کم کم برای مردم شناخته شده می باشد تا 2 سال قبل گفتن و شنیدن این پسوند خیلی راحت نبود اما الان دیگر مردم به راحتی این پسوند را می شناسند.

انتخاب پسوند دامنه مناسب

بنابراین بهترین پیشنهاد com یا IR هست اگر مبنای انتخاب معمول بودن پسوند باشد که باید بگویم اغلب هم همینطور است البته برخی سایت ها هستند که نیاز به بازدید کننده عمومی ندارند و از طرفی پسوند مخصوص هم دارند این گروه سایت ها به راحتی پسوند اختصاصی خود را انتخاب میکنند مثلا یک دانشگاه پسوند ac را انتخاب میکند یا سازمان سنجش پسوند org را انتخاب میکند.

 2- نام دامنه چه باشد ؟ اصلی ترین قسمت دامنه نام آن می باشد این نام میتواند بر اساس نام شرکت انتخاب شود یا بر اساس فعالیت سایت مثلا ممکن است نام شرکت هزارگیاه باشد و تولید کننده عسل باشد ممکن است نام دامنه بر اساس نام شرکت hezargiah.com انتخاب شود یا بر اساس محصول آن asal.com  انتخاب شود. این بستگی دارد به این که نام شرکت چقدر در بین مردم شناخته شده است یا چقدر با محصول در ارتباط است.

بهترین حالت برای نام دامنه آن است که - کوتاه باشد - با شنیدن آن متوجه فعالیت سایت بشویم - به خاطر سپردن آن آسان باشد - نوشتن آن راحت باشد. از همه مهمتر آزاد باشد (کسی قبلا آنرا ثبت نکرده باشد)

برچسب ها: دامنه, domain

نوشتن دیدگاه

اگر سوال، نظر، پیشنهاد یا انتقاد دارید خوشحال میشویم با ما درمیان بگذارید


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انتخاب دامنه - 5.0 out of 5 based on 1 review
Website Security Test